Апсењето на државниот секретар во Министерството за информатичко општество и администрација Јахи Јахија, кадар на владејачката ДУИ, за поткуп, предизвика реакции во јавноста и на социјалните мрежи.

Тој доби притвор од 30 дена, а е обвинет дека наместил тендер од 1,1 милион евра за ИПА проект и за тоа зел мито од речиси 40.000 евра.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.