Пратеникот на ДУИ Исмаил Јахоски, сопственик на нафтената компанија „Пуцко Петрол“, од вчера итно е хоспитализиран на Инфективна клиника.

Јахоски во болница е примен со покачена температура и симптоми на Ковид-19.

Пред да стане пратеник, Јахоски претходно во пет мандати беше градоначалник на општина Пласница

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.