Пратениците на СДСМ ја напуштија седницата на Комисијата за надворешна политика со цел да нема кворум за да не може да гласаат предложените заклучоци за ЕУ, датумот за преговори и позицијата на Бугарија.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.