Пратеничките прашања денес ќе бидат во фокус на Собраниската 105-седница.

Идните тековните активности на Законодавниот дом пак ќе бидат главна тема на неформалната средба на спикерот Талат Џафери и претставниците на медиумите.

Исто така, Комисијата за одбрана и безбедност денеска ќе оствари завршна средба со учесниците од работниот семинар „Законодавни односи во одбраната“, организиран од Канцеларијата за одбранбена соработка на САД во Република Северна Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.