Денес имавме работен состанок со претставници на Асоцијација за цистична фиброза на кој детално не запознаа со нивните проблеми.Од нив бевме информирани дека и после два месеци одкако ги изгласавме законските измени,владата сеуште не набавила модулаторна терапија за сите пациенти.

Договоривме заедничка агенда за подобрување на условите за живот на овие пациенти!, објави на фејсбук Петар Ристовски.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.