Пранкерите се зажелеле за Заев, па пак му се јавиле: „Порошенко“ се претставил како Грета

Пред неколку дена, разоткривме хибриден напад врз Kабинетот на премиерот, при што беше злоупотребен идентитетот на младата екоактивистка Грета Тунберг, … Продолжи со читање Пранкерите се зажелеле за Заев, па пак му се јавиле: „Порошенко“ се претставил како Грета