Во “Студио 10” на TВ 24 дебатираа кандидатите за градоначалници за Крушево од ВМРО-ДПМНЕ, Билјана Проеска и актуелниот градоначалник од СДСМ, Томе Христоски.

Реакциите на социјалните мрежи после дебатата се дека Проеска била убедлива на ТВ дуелот и дека предвреме ја решава во своја корист битката за Крушево.

Може да ја погледате целата дебата можетеRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.