На 13.04.2019-та во 15:00 часот од страна на Итна медицинска помош во МВР е пријавено е дека на бул.„Кочо Рацин“ од Југодрво према Т.Ц.Веро Џамбо има починато лице.

Според МВР се работи за К.Т. роден во 1959-та година. Тој додека се движел пешки по булеварот му се слошило и паднал.

Од страна на доктор од ИМП констатирана е смрт без траги на насилство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.