Па па па, што позиција, што квадратура, квалитет на материјали. Тоа е, за народ асфалт, за некого мегаломанска вила, пипшува поранешниот шеф на Центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски коментирајќи ја новата викенд куќа која скопскиот градоначалник, Петре Шилегов неодамна ја изгради на Мавровското езеро.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.