Видеото во продолжение деновиве се рашири на социјалните мрежи, а е дело на актуелната министерка за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска.

НАТО си е НАТО, на секој 3 месеци лап 2 кг. месо…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.