Гевгелија со денови се труе поради запалената депонија.Како да тоа не беше доволно, денес и пожари зафатија делови од општината.Општината нема ресурси самостојно да одговори на ова, а централната власт ја заборава нашата општина, обвинува Андон Сарамандов.

Тој прашува уште колку треба да пати Гевгелија поради неспособноста на оваа власт ???

И во вакви услови со минимални ресурси пожарникарите од противпожарната станица во Гевгелија херојски се борат против огнената стихија на ГП БОГОРОДИЦА.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.