Во кумановската противпожарна единица е пријавен пожар денеска напладне и е видлив од автопатот Куманово-Скопје.

Пожарот зафатил површина стрништа на потегот на кумановските села Агино село-Брзак и скопско Дељадровци, информираа денеска од територијалната противпожарна единица Куманово, чии две екипи се на терен, речиси три часа.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.