Последното телевизиско соочување на претседателските кандидати, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски, ќе може да се погледне вечерва на телевизија 24, со почеток во 20:45 часот.

Повторно му држев лекции за правото, правдата и етиката, но и за манирите кои тој очигледно ги нема. Погледнете и судете сами, најави професорката Силјановска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.