Повредената трудница, која синоќа беше примена на Ургентниот центар, веќе е префрлена на Клиниката за гинекологија и акушерство, на одделот за патолошка бременост.

Трудницата е хоспитализирана кај нас и засега е во добра здравствена состојба, вели за ВЕЧЕР д-р Адела Поп-Стефанија од Гинекологија.

Повредената е на 30-годишна возраст, со втора бременост, која што е петтиот месец.

Според Поп Стефанија трудницата е стабилна, бебето е добро и нема никакво крварење, но и понатаму будно ќе се следи нејзината состојба.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.