Македонка која се враќала во авионот кој од Загреб полета кон Македонија на Фејсбук го раскажува своето патешествие. Таа вели дека им кажале на аеродромот им кажале да дојдат во 8 часот изутрина иако авион тргнал дуру попладнето.

Патничката објаснува никој не им објаснил колку ќе чини авионската карта и дека не точно тоа што го пишувало на интернет страницата на Владата.

Читам на сајтот на Влада пишува дека сме знаеле колку ќе чини летот пред да влеземе во авион(отприлика чартер летовите биле по 32 000€ вкупно делено на број на патници) и пред да се симнеме веќе сме знаеле каде ќе не носат. Не е точно! Ни едното, ни другото. Единствено на изјавата која ја потпишавме стоеше вкупната сума на летот (42 500€), и сметката на која треба да се уплати во рок од 15 дена, (што уште не ми е јасно како, кога 15дена ќе бидеме во карантин?! , но никаде точната сума по човек-раскажува патничката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.