Повеќе од половина гласачи излегле на гласање до 20:30 часот, покажува официјалниот сајт на Државната изборна комисија. Да го остварат своето гласачко право излегле 922,380 граѓани, поточно 50.84% од регистрираните гласачи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.