Над 20.000 граѓани вечерва му пратија масовна порака на Заев дека тој е виновен за состојбата и неправдите кои ги живее македонскиот народ. Тие порачаа дека им е доста од „Луј Витон“ судство и селективна правда. Граѓаните се револтирани од договорите кои лидерот на СДСМ ги прави за носење на судски одлуки и постапки на СЈО, кои истите можеа да се слушнат во бомбите кои пратеникот Милошоски денеска ги предаде во обвинителството.Порака од граѓаните: ЗАЕВ Е ВИНОВЕН

Порака од граѓаните: ЗАЕВ Е ВИНОВЕН

Gepostet von Republika Nedelnik am Dienstag, 25. Februar 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.