Потребни сме ѝ на Македонија. Ајде да се обединиме. Да ги надминеме разликите и да се мобилизираме, заедно и сложно да направиме подобро.
За големи нешта и подобра иднина која сите ја посакуваме. Да покажеме дека промени се можни и дека тие зависат само од волјата на народот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.