Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ вечерва е гостин во емисијата на ТВ Алфа „Што не е јасно“.

Вечерва од 18:15 часот следете го моето гостување во емисијата „Што не е јасно?“ на ТВ Алфа, ќе разговараме за сите актуелни случувања и политичката ситуација во Македонија, објави Николоски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.