Актерот Сашо Тасевски како лош блеф на лош покераш го коментира потегот на Заев да понуди заедичка влада со ВМРО-ДПМНЕ.

Сам ќе се соочиш со твоите антимакедонски потези и последиците од нив.
Без никого да прашаш ги почна, сам ќе ги завршиш.Го продаде името, дај им ја сега историјата јазикот, побугарчи ги Македонците.Сега само луд човек би прифатил со тебе да сади тикви.Крајот ти е тука некаде, зад димните завеси што ги правиш

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.