Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија повторно го повтори прашањето упатено до Зоран Заев кој одбегнува да му го одговори, како што вели, кога последен пат имал посета од премиер од развиена западно европска држава?

-Со месеци го прашувам, со месеци не одговара, затоа што одговорот е пред да се случи аферата Рекет, односно торбата со Луј Витон со пари, значи летото 2019-та година, од тогаш навака веќе две години, Заев веќе никој не сака да го прими, затоа што ниеден премиер не сака да прими корумпиран политичар од другата страна, вели Николоски.

Николоски потенцираше дека тоа е факт дека нема остварено никаква посета Зоран Заев, па по тоа не е ни чудно што нема вакцини, затоа што за истото треба контакти кои Заев не ги остварува, а никој не сака да седне со него на иста маса затоа што е корумпиран полити

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.