Денеска за собраниските случувања сведочеше поранешниот заменик министер за внатрешни работи Земири Ќамили. Тој објасни како му течел денот на 27 април 2017 година и оти на тој ден бил на Косово и оти на враќање од неговата партија ДУИ го информирале што се случува пред Собранието.

Објасни и дека иако требало да се видат со Спиро Ристовски не се виделе.

Со Спиро бевме договорени да одиме на посета кај Абдулаким Адеми кој беше болен. Но, му испратив порака дека поради некои проблеми нема можност да одиме кај Адеми – рече поранешниот заменик министер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.