Поранешниот заменик министер за образование во владата на СДСМ до 2019 Петар Атанасов смета дека и оваа власт почнала да забегува и аздисува.

Да се бориш против секоја неспособна и корумпирана власт….Тоа е принцип… А кај нас секоја власт досега по неколку години владеење почнува да аздисува и да забегува…”, пишува Атанасов кој си даде оставка на функцијата заменик-министер за образование.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.