Поранешниот претседател на Здружението на новинарите на Македонија, Насер Селмани, по трагедијата во Бугарија ја обвини ДУИ на Али Ахмети дека таа е носител на криминалот во земјава.

Криминалот има едно име: ДУИ – објави Селмани на социјалната мрежа Фејсбук.

Предходно, пак, Селмани напиша:

Животот на Албанецот не вреди ни пет пари во Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.