Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и определувањето домашен притвор на лидерот на партијата Стевчо Јакимовски.

Истрагата се води веќе година дена. Кога ќе се земе тајмингот дека во август истрагата беше отворена непосредно пред референдумот, сега истрагата се отвора непосредно пред претседателските избори. Пораката за нас е јасна, истакна Цветковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.