Цели паралелки во три градови во земјава одат во изолација поради коронавирусот.

Станува збор за паралелки во Велес, Прилеп и во Штип.  Се работи за основни и средни училишта. Оваа учебна година почна со настава со физичко присуство за сите ученици во Македонија. Според планот на надлежните, ќе се премине на оналјн настава ако се заразат 10 отсто од учениците. Лани поради пандемијата на коронавирус, наставата се одвиваше он лајн, освен за учениците од прво до трето одделение.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.