Вицепремиерот Бујар Османи, на партиска прес-конференција во ДУИ, најави дека покрај денешниот трет пакет економски мерки, постигнат е договор и за уште две други мерки.

„Предлогот е медиумските работници да бидат ослободени 50 проценти од придонесите во текот на три месеци, а останатиот дел да се репрограмира за плаќање на рати од септември. Истиот треба да се усогласи во смисла на правната рамка“,

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.