ТВ 21 го одложи закажаното интервју со претседателот Стево Пендаровски.

Како што објави телевизијата, одложувањето е поради безбедносни причини.

-Имено, ТВ21 се наоѓа во непосредна близина на Собранието каде вечерва ескалираше ситуацијата, објавија од телевизијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.