Лидија Димова беше разрешена по само една прес-конференција на ДКСК, забележува Миша Поповиќ, постар истражувач во Институтот за демократија на теми поврзани со антикорупција.
Каков дополнителен доказ треба да прикаже редакцијата на „360 степени“ за актуелниот секретар во владиниот кабинет Драги Рашковски да биде сменет.

Ова е една од реакциите на социјалните мрежи по сториите што ги објави „360 степени“ поврзани со набавката на софтверот за сообраќајни прекршоци, кој го набавил Рашковски во времето кога беше генерален секретар на Владата.

„360 степени“ пред една недела ја објави првата сторија поврзана со набавката на софтверот за сообраќајни прекршоци во вредност од 81 000 евра, кој Рашковски го набавил за потребите на Министерството за внатрешни работи, а оттаму велат дека ниту знаеле дека таков софтвер е набавен ниту, пак, им треба.

Целиот текст тука.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.