Жителите на скопското село Бардовци денес повторно ќе излезат на протест против изградбата на Прифатен центар за странци во близина на нивното населено место.

Имено, тие бараат релокација на центарот и запирање на изградбата. Според нив, со изгрбата на центарот ќе им бидат нарушени мирот и сигурноста.
Протестот ќе започне во 16.00 кај паркингот на Спортскиот центар „Борис Трајковски“, по што учесниците на протестот ќе се упатат кон Владата каде, според планот, ќе протестираат од 17 до 19 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.