Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил сподели фотографија со своето сeмејство. Постариот син на првиот човек на опозициската партија, Јован, денеска прославува полуматура.

„Помина како убав сон. Како вчера да беше кога заедно го слушнавме првото училишно ѕвоно, а денес славиме полуматура. Честитки синко! Од септември нов предизвик, скопската гимназија Орце Николов“, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.