На рочиштето полномошникот на Јордан Камчев побара еден ипол милион евра побарување како оштета од обвинтетите Катица Јанева и Бојан Јовановски, но судиката по консултација со обвинителктата Рускоска не прифати такво нешто, бидејќи за ова дело не постоеле сведоци.

Судијката му дозволи на полномошникот на Камчев да го следи судењето само како јавност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.