„Политико“: Заев ќе признае бугарски темели на македонскиот идентитет и јазик

Бриселски „Политико“ утринава јавува дека на вчерашниот состанок на амбасадорите на ЕУ во Брисел наводно бил постигнат некаков компромис за … Продолжи со читање „Политико“: Заев ќе признае бугарски темели на македонскиот идентитет и јазик