Ноќта пред изборите не се бираат начини да се дојде до власт.Она што претходно го пишувавме за Гевгелија каде во потлупот е вклучен началник на МВР од Струмица, сега добива потврда.

Полициско „Јети“ го предводи конвојот од автомобили низ уличките во Гевгелија каде по куќи на сиромашни гевгеличани даваат поткуп.

Погледнете

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.