Ивица Бисоски од утрово е новиот командант на единицата за специјални задачи „Тигар“ при Mинистерството за внатрешни работи објави “Нетпрес“, повикувајќи се на свои извори.

Бисоски доаѓа на местото од досегашниот прв човек Митко Даневски.

Бисоски има долгогодишно искуство во ЕСЗ „Тигар“, учесник е во бројни полициски акции, антикриминалистички и операции за сузбивање на организираниот криминал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.