Засега нема воведување на полициски час по зголемната бројка на заразени со Ковид 19, смирува министерот Филипче.

Сепак тој објаснува дека високите бројки на хоспитализрани пациетни и намалување на болничките капацитети во модуларната болница донесоа итни мерки за отворање на два оддели во „8-ми септмеври“ и дополнителни 40 болнички кревери во болницата Козле.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.