Адвокатот Роберт Милевски бара од полицијата да влезе во Собранието и да ја упаси пратеничката од СДСМ Бисера Костадиновска која иако е позитивна се појави на гласање.

Таа врши кривично дело загрозување на здравјето на другите и непочитување на мерките  за карантин-објаснува адвокатот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.