Деновиве полицијата постојано известува и се фали дека спроведува засилена контрола против мотоцилистите, но како што забележа еден твитерџија законите не важат подеднакво за сите и очигледно е дека полицијата замижува против одредени прекршители на законот.

И додека Оливер Спасовски спроведува акција против мотоциклисти во Скопје, неговиот газда Зоран Заев вози вози БЕЕМВЕ без заштитна кацига. Тоа е тоа КУРЧЕЊЕ, коор му е држава му е“! – пишува на твитер профилот Демир.

на видеото може да се забележи како премиерот Зоран Заев и неговата придружба се возат на мотори без притоа никој од нив да има заштитен шлем на главата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.