Специјалната полиција ги растера демонстрантите кои се најдоа пред Собрание и почна да апси дел од нив.

Според објавените видеа на социјалните мрежи, приведен беше еден демонстрант во просторот на Жена паркот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.