ВМРО-ДПМНЕ денеска го организираше вториот протест против поскапувањето на струјата. Незадолството кај граѓаните е се поголемо и тоа како да внесе страв кај власта.
На улиците можеше да се забележи големо присуство на полицијата кој наоружана што се вели „до заби“ ја чуваше зградата каде што се наоѓа Регулаторната комисија на Бислимовски која ја зголеми цената на електричната енергија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.