Cкандалозна фотографија, на која маж со пиштол позира во партиски штаб на СДСМ, се шири на социјалните мрежи. Според неофицијалните информации, станува збор за полициски службеник, поддржувач на СДСМ, кој со службеното оружје мафта во партиски штаб во Струга.

Екипата на „Инфомакс“ која беше нападната во Прилеп забележа голем број полициски службеници во штабовите на СДСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.