Покрај пратеникот Трајко Вељановски, денеска во обвинителството за крвавиот четврток приведени се уште двајца осомничени со иницијали М.Ј. и С.Р., за кои засега не го откриваат идентитетот, објави fokus.mk

Исто така, од обвинителството за „Фокус“ информираа дека во моментот се трага по уште два лица, за кои исто така не откриваат кои се.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.