Поради тоа што го искористивме просторот на ридот над Битола за бесплатна реклама, денес на истото место засадивме ни повеќе, ни помалку, туку точно 65 млади дрвца.

Поинаку ја започнавме, Поинаку ја завршуваме нашата кампања за локалните избори!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.