Лингвистот Арменд Нухиу од Тетово на својот профил на социјалните мрежи објави поема за премиерот Димитар Ковачевски.

C.
Европа и САД се пријатели наши,
Нас Русија не не плаши!
Просперитет и успеси се неговата слика,
Cеверна Македонија од среќа блика!✊️Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.