Премиерот на Република Словенија, Јанез Јанша со поддршка за Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ на претстојните предвремени парламентарни избори на 15 јули.

На нашата сестринска партија од ЕПП и ИДУ, ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот претседател Христијан Мицкоски им посакуваме голема победа на претстојните парламентарни избори, напиша Јанша на Твитер

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.