Утрово пред зградата на Владата беше оставен подарок за премиерот – голема кукла октопод со неговото име на неа.

Граѓаните со ова порачаа дека бараат расчистување на случаите како „Рeкeт“, а посебна порака е тоа што „Заев“ е напишано токму на главата на октоподот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.