Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска ќе дебатира со вицепремиерката и министерка за надворешни работи Радмила Шекеринска.

Се очекува жесток дуел кој почнува сега, 18 часот на ТВ 24.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.