Со моќно видео, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика граѓаните да гласаат за првада за Македонија и за професорката Гордана Силјановска Давкова.

Македонија има нова реалност, власта е делигитимирана, почна падот на Зоран Заев.
Вистинската сила се граѓаните, македонската пролет доаѓа!, рече Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.