Младото момче од Крива Паланка кое вчера почина од компликации предизвикани од коронавирусот десетина дена правело свадба, пренесува „Фокус“.

Точно е дека момчето починало на Клиниката за инфективни болести. Не бил вакциниран. Тоа ќе биде објавено во утрешниот извештај на Министерството за здравство. Момчето имало прекумерна телесна тежина, велат од МЗ за порталот.

Според нивните неофицијални информации, вчера во една од приватните болници починала и 25-годишна девојка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.