Починатата пациентка на 30 години која денеска влезе во извештајот на ИЈЗ, имала претходни коморбитети.

Тоа е најмладото лице кое во последните 24 часа ја загуби битката со коронавирусот. Починало во болнички услови, во болницата 8-ми Септември

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.